E3: "Run, Forrest, Run!" - pierwszy trailer Dying Light
Dodane przez wallping dnia Czerwiec 08 2013 13:52:02

Dying LightNie wiem czy bohater klipu Dying Light ma na imię Forest, ale wiem, że sporo się w tym dwuminutowym trailerze nabiega.

Nowa gra Techlandu składa się ze starych, pozbieranych do kupy pomysłów. Przynajmniej tak sugerują pierwsze zapowiedzi mówiące o walce z zombie bronią białą (Dead Island), "parkourowym" bieganiu w FPP (Mirror's Edge) i podziałowi na dzień i noc, który w istotny sposóbwpływa na rozgrywkę (Minecraft, nadchodzący Fortnite). Niewiele w tym świeżości, ale i tak czekam, bo zapowiada się świetnie. A nowy trailer jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę

 

Zgodnie z tradycją Techlandu nie pokazuje gameplayu. Ba, można się nawet spodziewać, że jego główny bohater nie pojawi się nawet w grze - w końcu rodzinka z trailera pierwszego Dead Island czy para z wideozapowiedzi Riptide'a też nie znalazła się w finalnym kodzie. Ale mimo wszystko materiał daje jako taki obraz tego czego się po Dying Light spodziewać. Jak mówią sami twórcy:

 

"Pierwszy zwiastun zapowiedzianej niedawno gry Warner Bros. Interactive Entertainment i firmy Techland udowadnia, jak trudno jest pozostać przy życiu. Czwórka ocalałych śmiałków ściga się z czasem, by dotrzeć do zrzutu bezcennych zapasów, ale pełen adrenaliny pościg to dopiero początek. W nocy zarażeni stają się jeszcze większym zagrożeniem, a prawdziwym wyzwaniem jest przetrwanie do świtu."

 

Gra wyjdzie na PC, PS3, PS4, Xboksa 360 i Xboksa One. Śmiga na Chrome Engine 6, a premiera odbędzie się w przyszłym roku.